Turnir povodom dana Državnosti 2019.

U subotu, 23.11. naša pionirska ekipa učestvovala je na turniru povodom dana Državnosti BiH u Novom Travniku čiji je organizator OK ”Victory”. Na turniru je učestvovalo šest (6) ekipa u dvije grupe. Naša ekipa našla se u grupi zajedno sa OK ”Busovača” i HOK ”Široki”. U prvoj utakmici sa ekipom iz Busovače poraženi smo 2:1. Nakon odličnog prvog seta naša ekipa je u naredna dva seta dosta oscilirala. U drugoj utakmici pobijedili smo 2:1 ekipu iz Širokog Brijega i tako završili na drugom mjestu što nam je osiguralo utakmicu za treće mjesto. Koliko su ekipe bile izjednačene govori i činjenica da je utakmica između OK ”Busovača” i HOK ”Široki” završena 2:1 i da je uz malo sreće naša ekipa mogla igrati i finalnu utakmicu.

U utakmici za treće mjesto susreli smo se sa ekipom ”AS”. Nakon uvjerljivog prvog seta naša ekipa je napravila veliki broj grešaka što je rezultiralo gubitkom drugog seta. Treći set pripao je našem protivniku u tie-break-u nakon velike borbe.

Nagrada za najboljeg korektora pripala je našoj Lamiji koja je bila jedna od najboljih igrača turnira.