Radionica pružanja prve pomoći

U nedjelju, 01.12. održana je radionica i obuka pružanja Prve pomoći. Naši gosti bili su mladi Crvenog križa općine Kakanj koji su ukazali na važnost pružanja prve pomoći, šta je prva pomoć i kako se ona pruža, ali i na humanost.

Nakon teoretskog izlaganja i objašnjenja pristupilo se praktičnom dijelu radionice. Djevojčice smo podijelili u šest (6) grupa. Svaka grupa dobila jednog markiranta s jednom povredom koja je bila izuzetno realistična i dobro pripremljena. Volonteri su objasnili o kakvoj povredi se radi i na koji način se pruža prva pomoć.Nakon objašnjenja i zbrinjavanja povrede naše članice su praktično pokušale isto napraviti i bile jako uspješne. Na kraju radionice podijeljene su i crvene vrpce u znak obilježavanja Svjetskog dana borbe protiv HIV/AIDS-a.

Večinu članica Crvenog križa činile su bivše i sadašnje članice Naše škole sporta koje su sličnoj radionici prisustvovale prije skoro četiri (4) godine.