Značaj oralne higijene

Naša Škola Sporta i Pink Dent organizovali predavanje o značaju oralne higijene

Značaj oralne higijene je naziv prve radionice koja je održana u ”Našoj školi sporta” u saradnji sa stomatološkom ordinacijom ”Pink dent” i dr. Almom Trako.

Predavanje je počelo odavanjem počasti stradalim rudarima, a djevojčice su, svaka na svoj način (učenjem fatihe, minutom šutnje) odale počast za četiri radara stradala u rudarskoj nesreći u jami Begići – Bištrani koja se desila u utorak, 13.10.2015.

Cilj saradnje sa ”Pink dentom” bio je edukacija polaznica naše škole o očuvanju zdravlja, u ovom slučaju akcenat je stavljen na oralnu higijenu.

Djevojčice su imale priliku da vide kako se to pravilno peru zubi, te da isto praktično probaju na modelu. Sve djevojčice su nakon predavanja na poklon dobile proizvode sponzora ”Listerin” i ”Lakalut”. Posebna atrakcija bila je maskota zeca koji je dijelio jabuke i bombone.

Ovo predavanje bilo je početak aktivnosti koje će se provoditi iz drugih sfera života, a koje su povezane sa sportom.