OK ”Arabi” – Naša škola sporta

U subotu, 20.10. u okviru 3. kola lige SBK/KSB GMS sport gostovali smo kod OK ”Arabi”.  Odigrana je utakmica u pionirskoj kategoriji u kojoj je bila uspješnija naša ekipa rezultatom 1:2.

Od samog početka utakmice naša ekipa pokazala se kao dominantnija i rutinski slavila prvi set sa 16:25. Drugi set pripao je domaćinu 25:21 zbog individualne kvalitete pojedinca koji nam je pravio probleme servisom. Sve vrijeme smo održavali razliku od 6 poena do ključnih servisa. Treći odlučujući set smo otvorili furiozno i napravili razliku od 5 poena da bi nas ponovo protivnikov servis vraćao u egal. Nakon izjednačenja time out u pravo vrijeme vratio je naše djevojčice u ritam igre da utakmicu privedu kraju i to posljednjim as servisom.

Jedino u čemu nam je protivnik mogao parirati jeste individualni kvalitet servisera kojem čestitamo, dok smo u svim ostalim aspektima poput tehnike i taktike pokazali dominaciju na terenu.