OK ”Sloga” G. Vakuf/Uskoplje – NŠS

U subotu, 16.03. u okviru 11. kola lige SBK/KSB GMS sport gostovali smo u Gornjem Vakufu/Uskoplju sa pionirskom i predpionirskom selekcijom.

U pionirskoj selekciji igrao se derbi sezone, tj. direktni susret za prvaka lige s obzirom je do kraja sezone ostalo još jedno kolo. Ekipa Sloge nalazila se na prvom mjestu i sa dva (2) boda prednosti u odnosu na našu ekipu.

Prvi set su bolje su otvorile domaće igračice i povele 12:4. Nakon tehničkog tajm-auta naša ekipa se vraća i u završnicu ulazi izjednačena 17:17. Na samom kraju pravimo četiri (4) tehničke greške koje nas koštaju seta (25:20), i već tada prvog mjesta s obzirom da nam je trebala pobjeda bez izgubljenog seta. Drugi set smo otvorili dosta bolje i set završili sa prednošću od 15:25. Treći set ponovo pripada domaćinu 15:5.

Čestitamo ekipi Sloge na zasluženo osvojenom prvom mjestu.

Predpionirke su također igrale u tri seta i uspješnija je bila domaća ekipa. Prvi set pripao je domaćinu 25:22, drugi set našoj ekipi 23:25, a treći set ponovo domaćinu 15:7.

Naredni vikend sezonu zatvaramo domaćom utakmicom protiv ekipe OK ”Iskra” Bugojno.