OK ”Proacademia” Sarajevo – Naša škola sporta

U subotu, 03.11. u okviru 5. kola lige SBK/KSB GMS sport gostovali smo u Sarajevu ekipi OK ”Proacademia”.  Odigrane su utakmice u pionirskoj i predpionirskoj  kategoriji.

Naše pionirke slavile su rezultatom 0:2, po setovima 22:25 i 21:25. Utakmica koja je opravdala epitet derbija u svakom smislu. Naše djevojčice izgledale su čvrsto i odlučno u namjeri da odnesu bodove iz Sarajeva u čemu su i uspjele. Od samog početka diktirali smo tempo i održavali rezultatsku razliku. S ovom pobjedom naša ekipa ima samo bod (1) manje od prvoplasirane ekipe na tabeli.

Predpionirke su poražene 2:0, po setovima 25:20 i 28:26.  U prvom setu puno grešaka i nervoze što je svakako razumljivo s obzirom da se djevojčice još uvijek navikavaju na takmičarske utakmice. U drugom setu je to puno bolje izgledalo, naša ekipala imala je i set loptu koju nije iskoristila. Na kraju čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi u predpionirskoj kategoriji i na uslovima za igru koji su bili idealni u novootvorenoj dvorani na Grbavici.